Leasing zwrotny
Odzyskaj pieniądze zamrożone w środkach trwałych
Leasing zwrotny - co to jest?
Leasing zwrotny pozwala na szybkie uwolnienie środków zamrożonych w przedmiotach będących mieniem firmy. Rozwiązanie polega na odsprzedaniu danego środka trwałego towarzystwu leasingowemu i jednoczesnym zawarciu umowy leasingowej. W efekcie przedsiębiorca przestaje być formalnym właścicielem sprzętu, jednak nadal może z niego korzystać.
Dla kogo jest leasing zwrotny?
Na zawarciu umowy leasingu zwrotnego skorzystają firmy, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Formalności związane z finansowaniem są dużo prostsze niż w przypadku kredytu. Pozyskane pieniądze przydadzą się zarówno w przypadku konieczności spłaty innych należności, jak i chęci rozwoju działalności. Dzięki zwrotowi środków finansowych firma może nabyć nowy sprzęt, nie narażając płynności finansowej przedsiębiorstwa.
Masz pytania dotyczące leasingu zwrotnego?
Porozmawiaj z naszym doradcą
Skontaktuj się z nami
Leasing zwrotny
Warunki leasingu zwrotnego
To, na jakich warunkach podpiszemy umowę, w dużej mierze zależy od tego, co będzie przedmiotem leasingu zwrotnego. Aby rozwiązanie było możliwie najkorzystniejsze, warto porównać oferty u kilku towarzystwach leasingowych. Pomoże Ci w tym nasza porównywarka leasingowa.
Niski koszt
Koszt leasingu zwrotnego jest niższy niż w przypadku kredytów lub pożyczek na dowolny cel.
Podatek w przypadku leasingu zwrotnego
Należy pamiętać, że leasing zwrotny wiąże się ze sprzedażą dobra trwałego. Tym samym pozyskane pieniądze stanowią przychód i należy opłacić podatek dochodowy od transakcji.
Opłata wstępna
Wysokość opłaty wstępnej ustalana jest indywidualnie. Opłata wstępna potrącana jest od ceny sprzedaży przedmiotu, który sprzedawany jest firmie leasingowej.
Liczne zalety finansowania zwrotnego sprawiają, że decyduje się na niego wielu przedsiębiorców chcących odzyskać kapitał ulokowany w środkach trwałych. Leasing zwrotny może zostać zastosowany przy większości środkach trwałych takich jak: samochody, maszyny, urządzenia, linie produkcyjne, sprzęt rolniczy. Podpisanie umowy zmienia prawnego właściciela danej rzeczy. Jednocześnie przedsiębiorca nie musi rezygnować z użytkowania przedmiotu nawet na chwilę. Leasing zwrotny może przyjąć formę leasingu finansowego lub operacyjnego. W zależności od wyboru formy leasingu zwrotnego, leasingobiorcę obowiązują inne zasady związane z odpisami amortyzacyjnymi, czy wykupem przedmiotu po zakończeniu finansowania. Chcąc wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do potrzeb swojego biznesu, oblicz wysokość raty z naszym darmowym kalkulatorem leasingowym i porównaj propozycje kilkunastu firm, z którymi współpracujemy.