Czerwony samochód coupe - Kalkulacja Leasingu

Sprawdź najlepsze
możliwości finansowania

17
Instytucji
finansujących
Porównaj oferty

Zobacz ile możesz zyskać
z Kalkulacja Leasingu

Leasing operacyjny

Czarny sportowy samochód

Inne formy finansowania

Leasing operacyjny

Leasing operacyjny to wygodna opcja finansowania będąca w zasięgu niemal każdego przedsiębiorcy. Z uwagi na korzyści podatkowe oraz łatwość w dopełnianiu formalności cieszy się stale rosnącą popularnością. Najczęściej leasingowane przedmioty to samochody osobowe, jednak leasingobiorcy mogą wybierać także spośród innych pojazdów, maszyn i sprzętów.

Poznaj wszystkie zalety związane z leasingiem operacyjnym

Porozmawiajmy o najlepszej dla Ciebie ofercie leasingu operacyjnego.

Zadzwoń - jesteśmy do Twojej dyspozycji.

+48 788 797 799

Skontaktuj się z nami

Leasing Operacyjny w pigułce

Duża dostępność

Z leasingu operacyjnego mogą skorzystać zarówno spółki prawa handlowego, spółki cywilne jak i właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych – już od pierwszych dni istnienia firmy. Weryfikacja w procesie podjęcia decyzji w przypadku leasingu operacyjnego jest znacznie mniej skomplikowana niż procedury związane z ubieganiem się o kredyt w banku.

Różnorodność leasingowanych przedmiotów

Zazwyczaj leasing operacyjny wykorzystywany jest do sfinansowania samochodów osobowych i ciążowych, ale pozwala również na finansowanie maszyn przemysłowych, linii technologicznych, czy sprzętu komputerowego.

Korzyści podatkowe dla leasingobiorcy

Raty związane z finansowaniem oraz środki przeznaczone na eksploatację pojazdu można wrzucić w koszty firmy. Tym samym leasing operacyjny pozwala na obniżenie kosztów uzyskania przychodu.

Szybka decyzja

Decyzja o przyznaniu leasingu następuję już w tym samym dniu, czasami w kilka godzin, a nawet w kilka minut.

Elastyczny okres leasingu

Czas trwania umowy to w niektórych przypadkach nawet 10 lat, ustalany jest on indywidualnie. Możliwe jest również dobranie indywidualnego harmonogramu sezonowego spłaty leasingu do potrzeb Klienta, czyli w okresie prognozowanych większych zysków firmy rata leasingowa może być wyższa, a w okresie mniejszych przychodów niższa.

Brak konieczności wykupu przedmiotu

Umowa leasingu operacyjnego nie nakazuje wykupu przedmiotu po jej wygaśnięciu. Leasingobiorca ma prawo użytkować przedmiot na czas trwania finansowania. Leasingobiorca ma też prawo wykupić przedmiot leasingu za ustaloną w umowie wartość sprzedaży i stać się jego właścicielem.

Porównaj oferty

Leasingu operacyjnego od renomowanych firm

Wybierz sprawdzoną

firmę leasingową

Baza logoBaza logo
Baza logoBaza logoBaza logoBaza logoBaza logoBaza logoBaza logoBaza logoBaza logoBaza logoBaza logoBaza logoBaza logoBaza logoBaza logo

Leasing operacyjny - co to jest?

Leasing to umowa zawierana pomiędzy leasingodawcą, a przedsiębiorcą. Na jej mocy leasingodawca udostępnia drugiej stronie określony przedmiot - np. specjalistyczny sprzęt, maszyny lub pojazdy - w zamian za regularne uiszczanie ustalonej w dokumentach opłaty. Jedną z form tego rodzaju finansowania stanowi leasing operacyjny (nazywany także usługowym), nie bez przyczyny cieszący się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Najczęściej wykorzystuje się go w celu nabycia środków transportu - głównie aut. W przypadku tego rodzaju zobowiązania, leasingowany przedmiot pozostaje w posiadaniu leasingodawcy, natomiast przedsiębiorca po zakończeniu umowy nie ma obowiązku jego wykupu. Za wyborem leasingu operacyjnego stoją korzyści podatkowe i finansowe.

Zalety leasingu operacyjnego

Uproszczone procedury oraz możliwość wpisania opłat w koszty uzyskania przychodu to główne aspekty przemawiające za leasingiem operacyjnym. W praktyce oznacza to, że nawet firma start-up ma możliwość sfinansowania przedmiotu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania jego przedsiębiorstwa, a co za tym idzie zwiększenia efektywności i rentowności firmy. Możliwość zaliczenia wydatków w koszty uzyskania przychodu pozwala natomiast przedsiębiorcom osiągającym duże przychody na obniżenie podstawy opodatkowania. Z uwagi na fakt, że finansowanie tego typu uznawane jest za usługę, VAT doliczany jest do każdej raty osobno. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi uiszczać od razu całej kwoty podatku, a może spłacać ją sukcesywnie. Istnieje też możliwość wynegocjowania harmonogramu sezonowego spłaty rat leasingowych, czyli w okresie prognozowanych większych zysków firmy rata leasingowa może być wyższa, a w okresie mniejszych przychodów niższa. Zaletą leasingu operacyjnego jest też łatwość przeprowadzenia cesji praw i obowiązków z umowy leasingowej na inny podmiot gospodarczy, co daje możliwość wymiany przedmiotu leasingu na bardziej odpowiedni w danej sytuacji branżowej i rynkowej.

Wady leasingu operacyjnego

Zawierając umowę leasingu operacyjnego, należy mieć świadomość, że właścicielem finansowanego przedmiotu pozostaje firma leasingowa. W związku z tym przedsiębiorca nie może dokonać odpisów amortyzacyjnych. Warto też pamiętać o minimalnym okresie trwania umowy, który wynosi co najmniej 2 lata.

Kto może skorzystać z leasingu operacyjnego?

Leasing operacyjny to opcja dostępna dla niemal każdego przedsiębiorcy, który uzyska pozytywną decyzję w odpowiedzi na przesłany wniosek. Rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek, rolników, a także innych podmiotów gospodarczych. Podstawą do otrzymania zgody na finansowanie jest weryfikacja w BIK i KRD. Istnieją jednak instytucje, które oferują leasing bez sprawdzania baz BIK czy KRD. Współpracujemy również z takimi instytucjami.